Планування - 2018 

(На допомогу сільському бібліотекарю)


Програма проведення бібліо дня   «Біліотек@: знай, мрій, твори» в Летичівській публічній бібліотеці з нагоди святкування Всеукраїнського дня бібліотек.   

  28 вересня 2017 року.

На професійне свято запрошено працівників бібліотечних закладів Летичівської ОТГ. В  святково прикрашеній читальній залі бібліотеки  привертала увагу виставка-вітання «Бібліотека – храм науки» на якій представлено вітання бібліотечним працівникам, ілюстрації та фото колаж соціокультурних заходів бібліотек, альбоми, сценарії заходів,  програми роботи клубів за інтересами,  матеріали та підсумки оглядів, конкурсів, усе, що розкриває роботу бібліотечних закладів громади.

1.Урочисте засідання з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек: Вітання та нагородження кращих працівників бібліотек. Представники владних структур, друзі, читачі та колеги бібліотек.

2.Нагородження переможців:

Соціокультурних заходів обласного та районного масштабів різних категорій користувачів.     Директори Летичівських  публічної та бібліотеки для дітей.

3 .Відзначення ювілярів року. Профспілковий комітет.

4.Перегляд відео вітань для бібліотечних працівників.

5.Ознайомлення з атмосферою ІХ Форуму бібліотекарів Хмельниччини, що відбувся 26 вересня на базі Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки.                                                           Учасники Форуму.

6. Перегляд краєзнавчих Інтернет ресурсів, що були представлені на ярмарку бібліотечних  ініціатив, що проходив  в рамках Форуму.

7.Професійні дебати . Підведення підсумків бібліо дня .Після урочистої частини.

 

8.Святковий бібліотечний бранч.


                          Відділ творчої, інформаційної та методичної діяльності

     МІСІЯ МЕТОДИЧНого відділу – МЕТОДИЧНЕ ТА ІНФОРМАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ БІБЛІОТЕК


ЗАВДАННЯ МЕТОДИЧНОго відділу:

- бере участь у визначенні основних напрямків в діяльності бібліотек на поточний рік і на перспективу;

- аналізує роботу бібліотек і надає консультативно-методичну і практичну допомогу;виявляє, вивчає та впроваджує в практику роботи бібліотек передовий бібліотечний досвід, нові форми і методи бібліотечної роботи;

- організовує систему безперервної професійної освіти персоналу бібліотек, проводить заходи на розвиток інноваційного мислення;

- вивчає та впроваджує нові інноваційні бібліотечно-інформаційні технологій в практику роботи бібліотек;

- готує та видає методико-бібліографічні матеріали з актуальних проблем діяльності бібліотек;

- розвиває професійні контакти з бібліотеками інших систем і відомств, надає їм консультативну допомогу з різноманітних питань бібліотечної роботи.

 

ФОРМИ МЕТОДИЧНОЇ РОБОТИ:

- інструктивно-методичні матеріали (інструкції, Положення, листи, Правила роботи і т.д.).

- методичні семінари, практикуми, майстер-класи, виробничі наради, тренінги і т.п.

- методичні консультації

 

МЕТОДИКО-БІБЛІОГРАФІЧНИЙ ФОНД:

- директивні та регламентуючі документи з бібліотечної справи;

- документи з теорії, методики та організації бібліотечної роботи, практичні посібники, навчальні посібники з бібліотекознавства та бібліографії;

- довідники і стандарти;

- бібліотечна періодика;

- папки-накопичувачі, що включають плани, звіти, аналізи, бібліотечні видання та інформацію про діяльність публічних бібліотек МЦБС, аналітичні довідки;

- накопичення актуальних статей з фахових періодичних видань, що мають практичне значення для бібліотечних фахівців;

- методичні папки-досьє з описом нарад і семінарів;

- методичні та бібліографічні посібники, підготовлені та видані працівниками відділу.

 

 


                   День професійного спілкування


18 червня в Центральній районній бібліотеці спільно з сільськими та міськими біблітекарями пройшов день професійного спілкування. Були розглянуті поточні питання, підготовка бібліотек до звіту за І півріччя, підписка періодичних видань, участь бібліотек в молодіжній краєзнавчо-пошуковій експедиції до 70-річчя Великої Перемоги «Алея героїв».

                                 Навчальний тренінг


25 червня 2015 року відділом творчої, інформаційної та методичної діяльності Центральної районної бібліотеки розпочатий тренінг-навчання із засвоєння навиків здачі електронної звітності сільськими бібліотекарями.