Доля осяяна талантом
Трагічна доля судилася Василю Стусу (1938—1985) — талановитому українському поету, прозаїку, перекладачу, літературознавцю, правозахиснику, одному з найактивніших представників українського культурного руху 1960-х років. Він був людиною, не здатною на компроміси, яка завжди йшла шляхом правди і заплатила за це власним життям, людиною, яка з гідністю казала про себе: «...Голови гнути я не збирався, бодай що б там не було. За мною стояла Україна, мій пригноблений народ, за честь котрого я мушу обставати до загину».


                                                                                                        День пасічника !
            День пасічника – професійне свято бджолярів України. Відзначається щороку 19 серпня. В народі святкують Яблуневий Спас. Цього дня за традицією в церквах освячують яблука та мед. Пасічники освячують вулики перед настанням холодів, щоб бджоли добре перезимували.
        Про історію виникнення бджільництва, способи добування та цілющі властивості меду зацікавлений читач може дізнатися переглянувши книжкову виставку «Бджолиний дзвін медовий запах», яка діє в Летичівській публічній бібліотеці
Бжолярів з давніх - давен шанували на українській землі. Протягом сторіч виготовлення меду перетворилося на справжнє мистецтво. Бджільництво належить до найдавніших занять українців мед і віск завжди широко використовувалися як продукти харчування.


1- квітня всесвітній день гумору

Свято Гумору – 1 квітня - цей чудовий весняний день не внесено ні в які календарі знаменних чи всенародних свят, але його святкують в багатьох країнах світу. В деяких країнах 1 квітня називають - День сміху, в інших — День дурня. 1 квітня кожен хоче пожартувати чи над кимось покепкувати, тож ніхто з нас не застрахований від дружнього жарту чи витівки, від розіграшів і навіть ділові та найсерйозніші люди мимоволі посміхаються та жартують.

В Летичівській публічній бібліотеці до Всесвітнього дня гумору розгорнуто книжкову виставку «Калейдоскоп гумору» на якій представлено як твори класиків так і сучасних авторів.

З чудовим святом, Днем Сміху, шановні читачі !

 

Нехай у Вас буде завжди чудовий настрій, радісно, тепло та світло на душі! Нехай Вам постійно дарують посмішки, радість та любов !!!


«Любити — означає не дивитися один на одного, любити — означає дивитися в одному напрямку»

А. де С.-Екзюпері

Ви давно мрієте здивувати свою «половинку» оригінальним привітанням? Любовна лірика допоможе Вам підібрати потрібні і влучні слова для освідчення в коханні, висловити своє захоплення коханою людиною.

Саме з нагоди дня Валентина  запрошуємо Вас до Летичівської публічної бібліотеки на побачення з книгою, до вашої уваги виставка інсталяція «Любов дає нам силу і життя», яка дозволить Вам познайомитись з самими красивими історіями кохання. Ми вибрали для Вас цікаві і захопливі книги з нашого фонду.

День Cвятого Валентина – свято закоханих – відзначається 14 лютого в Європі з XIII століття, в США – з 1777 року, У нас – з початку 1990-х років.

Чому саме цей день і чому саме свято закоханих? З приводу цього існує чимало красивих легенд. Відома легенда з часів Римської імперії про єпископа Валентина, який був покараний за те, що всупереч імператорському наказу вінчав римських легіонерів із їхніми коханими.

 

Якби там не було, а кохання існує стільки, скільки існують люди і займає головне місце у їхньому житті. 


27 січня світ відзначає Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

У період 1933-1945-х років відбулося умисне винищення практично однієї третини євреїв, а також незліченної кількості представників інших нацменшин, породжене ненавистю і фанатизмом

 У 2005 році Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію № 60/7 «Пам’ять про Голокост», проголосивши 27 січня Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту. Україна приєдналася до цього документу у 2012 році.

 Метою запровадження цієї сумно пам’ятної дати є активна просвітницька робота та сприяння у запобіганні можливих майбутніх актів геноциду, а так само зневаги до цінності людського життя.

У цей день, День скорботи і пам’яті, ми приєднуємося до загальної печалі і прагнемо співчувати всьому цьому болю та втраті, ім’я якої Голокост. Її ніяк не заповнити. Вже не запобігти. Але нехай живе надія, що подібного більше ніколи не повторитися! Будемо пам’ятати...

Пропонуємо користувачам бібліотеки ознайомитися з книжковою виставкою, яка присвячена річниці Голокосту.

 


У Летичівській публічній бібліотеці діє книжкова виставка «Хай квітне у віках соборна Україна» приурочена до Дня Соборності України.


"Україна сказала "ТАК" Незалежності"

У читальному залі Летичівської публічної бібліотеки з нагоди 25 річниці Всеукраїнського референдуму відбулась презентація книжкової виставки "Україна сказала "ТАК" Незалежності".  1 грудня 1991 року в Україні відбувся Всеукраїнський референдум щодо незалежності України, на якому волевиявленням народу було підтверджено Акт проголошення незалежності України, ухвалений 24 серпня 1991 року Верховною Радою України, за який тоді проголосували більше ніж 2/3 мешканців країни, які мали право голосу, висловилися за повноцінну державність України. Мешканці Криму, включно із Севастополем, а також Донбасу, більшістю голосів теж підтримали вихід України зі складу СРСР.


«1 грудня Всесвітній день боротьби зі СНІДом»

1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом – звернути увагу суспільства на цю проблему. У читальному Летичівської публічної бібліотеки експонується тематична книжкова виставка «1 грудня Всесвітній день боротьби зі СНІДом».


"Німа печаль на вустах України"

До Дня пам’яті жертв голодоморів в нашій бібліотеці презентовано книжкову виставку  "Німа печаль на вустах України".

За даними істориків у 1932-1933 роках жертвами

голоду стали від 7 до 10 млн. людей. Це означає, що в ті трагічні роки Україна не долічилася від  10 до 25% свого населення, втрачаючи його по 5 тисяч      людей в день, по тисячі – на годину, по 17 щохвилини.по 17 – щохвилини.


У Летичівській публічній бібліотеці діє виставка "Безоплатна правова допомога".


21 листопада Летичівська публічна бібліотека презентувала книжково-ілюстровану виставку: "Вони пройшли крізь вогонь і зброю" в залі Летичівської РДА.


Вони пройшли крізь вогонь і зброю!!!

     У Летичівській публічній бібілотеці функціонує виставка-інсталяція до "Дня Гідності та Свободи".

     21 листопада Україна відзначається День Гідності та Свободи, що об’єднав дві знакові події у новітній історії країни – Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013 року.

     Свято встановлено Указом Президента України Петра Порошенка від 13 листопада 2014 року.

     Метою запровадження пам’ятної дати стало донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.